Masáž proti celulitidě a formování postavy s ozónovým zábalem
Masáž s ozonovým zábalem kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty a ozónem se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla.
Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou.
Masáž se provádí postupem kde dochází ke stimulaci podkožní tukové struktury. Ovlivňuje se hluboký krevní a lymfatický systém. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismus a dochází poté k lepšímu vstřebávání tuků. Aktivují se hluboké svalové struktury a rozrušují tukové tkáně. Masáží se ovlivňují hluboké i povrchové kapiláry a svaly, tím dochází k výborné regeneraci a relaxaci, vyhlazování kůže, rozrušování tukových buněk, strií, prasklinek a především celulitidy.
Poté následuje jemná ozónová masáž a vtírání aktivního ozonu. Ozon je látka, která má výrazně stimulační účinek na všechny buňky lidského organismu. Z mnoha účinků, které má, nás zajímá zejména jeho účinek na kůži a podkoží ve smyslu potlačení a prevence celulitidy, vyhlazení strií a drobných žilek, kožních erozí a vypínání kůže, dále jeho účinek na stimulaci metabolismu v organismu, regenerační a relaxační.
Po masáži se provede tlakový zábal. Díky stlačení stoupne tlak a filtrace z krevních kapilár se sníží – velmi účinné na celulitidu. Zábal zasahuje břicho, hýždě, dolní končetiny v oblasti stehen.
Kontraindikace:
Proč vzniká celulitida?
Tkáňové vazivo u žen není tak pevné a je celkově povolnější než mužské. Kolagenně-elastická vlákna probíhají u žen souběžně, takže tukové buňky jsou při tlaku vypuzovány vzhůru.
Tukové buňky, které se usazují v podkoží, zvětšují postupně svůj objem a protože nemají dostatek místa, tlačí se nahoru a vzniká kosmetický efekt tzv. „pomerančové kůže“.
Vlivem hormonálních změn se oslabuje čistící funkce lymfatického systému a tukové buňky na stehnech a hýždích na sebe začnou vázat odpadní látky, kterých se tělo nedokázalo zbavit.
Celulitida velmi úzce souvisí i s lymfatickým systémem.
Lymfatickým systémem, který je tvořen mízními cévami a lymfatickými uzlinami, proudí tekutina – lymfa. Na místech, kde je proudění přerušeno nebo oslabeno se tvoří celulitida.
Lymfatický systém, který odvádí z těla viry, toxiny a odpadní látky nejlépe pracuje když se člověk hýbe.
Proto špatný životní styl s minimem pohybu, s nevyváženou stravou a s různými stresovými faktory vytváří ideální podmínky pro rozvoj celulitidy.
Co podporuje vznik celulitidy?